Blog

En İyi Pantograf Makinaları Hangi Amaç ile Kullanılmaktadır?

Pantograf makinaları konvansiyonel cihazlar ile benzer bir şekilde çalışmaktadır. Döner parçaların işlenmesi esnasında sık sık tercih edilen bu ürün, teknik özelliklere sahiptir. Kompleks tasarımı sayesinde kolay kolay üretilemeyen bu ürün oldukça basit şekilde çalıştırılabilmektedir. Tornalama amacı ile kullanılan pantograf makinaları, CNC makinası adı ile de bilinmektedir. Ürünün çalışma prensibi torna tezgâhına bağlı olmaktadır. Torna makinasına bağlı pek çok farklı parça yer almaktadır. Tornalama, eksen sayısının fazla olması sayesinde ortaya çıkmaktadır. Tahrikli kesikli model oldukça kullanışlıdır. Dönerek sabitlenebilen parçalar bazı fonksiyonlar için dönmeden de sabitlenebilmektedir. Tahrikli kesici ile yapılan işlemlerde ahşap kesmesi zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Eksenli Pantograf Makinası

Eksenli Pantograf Makinası sayesinde ahşap ya da farklı ham maddeler üzerinde zıvana deliği açılabilmektedir. İsteyen kişiler bu cihazın parçalarına kolay bir şekilde erişebilmektedir. Zıvana ucunun standart boyutlarda olması ham maddelerin daha kaliteli şekilde işlenmesini sağlayacaktır. Zıvananın açılması sırasında genel olarak standart prosedürlerden yararlanılmaktadır. Standart prosedürler ürünlerin hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktadır. Pantograf makinalarında kolay kullanım, ekran ara yüzünün basit olmasından kaynaklanmaktadır. Firmasında ürün çıktılarını en hızlı şekilde almak isteyen kişiler isteklerine en hızlı şekilde kavuşabilmektedir. Cihazda ölçüler ve değerlendirmeler otomatik olarak ayarlanmıştır.

Pantograf Makinası Teknik Yapısı

Pantograf makinasının teknik yapısı rudmanlı sprinle ile çalışmaktadır. Bu yapı seramik bir tasarıma sahiptir. Cihaz, 6 adet 5 kW boyutunda güç ile çalışmaktadır. 24 bin RPM değerinde tasarıma sahip olan ürün işletme motorlarına özgüdür. İşletme motoru ile iş yerlerinde çalışan firmalar pantograf makinasından memnun kalacaktır. Cihazın işletme motorları 3 adet takım değiştirme mekanizmasına sahiptir. Cihaz üzerinde şasi güçlendirme ürünleri yer almaktadır. Titreşimi engelleyerek daha hızlı bir cihaz açılışına sebep olan bu model rijit şasi olarak da kullanılabilmektedir. Ürün üzerinde yağlama ürünleri otomatik şekilde çalışmakta ve insan elinden yardım almamaktadır. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşılmaktadır.

Pantograf Makinaları Çalışma Mekanizması

Pantograf makinası farklı sektörler için özelleşmiş bir ürün değildir. Her sektörde kullanılabilecek ürün sabit özelliklere sahiptir. Makine üzerinde diğer kesme makinalarına benzer şekilde farklı eksenler yer almaktadır. Eksen sayısı iki ile beş arasında değişiklik göstermektedir. İki eksenli pantograf cihazında beş eksenliden az bir fonksiyon vardır. Eğer iş yerinizde kapsamlı bir ürün arıyor iseniz dört eksenli pantograf makinasını tercih edebilirsiniz. İş yerinizde uzun yıllar boyu dizlere hizmet edecek bu modelde kesme, markalama, manto gibi işlemler bulunmaktadır.

2 Eksenli Pantograf Cihazı

İki eksenli cihaz iki farklı çalışma alanına sahiptir. Beş modeldeki gibi iki eksenli model üzerinde de servo motorlar kullanılmaktadır. Servo motorlar, belli periyotlarda işlemektedir. İş yerlerinizde aradığınız yüksek performansı bu ürün sayesinde bulabilirsiniz. En hızlı şekilde ahşap kesmek için bu cihazdan yardım alabilirsiniz

4 Eksenli Pantograf Cihazı

Dört eksenli pantograf cihazı sayesinde farklı motiflerde ahşaplar elde edebilirsiniz. Cihaz içerisinde yer alan eksenler farklı servo motorlar ile çalışmaktadır. Makinaların içerisinde yüksek hız ile çalışan bir mekanizma bulunmaktadır. Makinanın servo motorunda hassas bir ivmelenme kullanılmıştır. Keskin sonuçlar için bu cihazı kullanabilirsiniz. Eksenlerin kendi arasında yaptığı hareketler titreşimlere neden olmaktadır. Ahşap kesme işleminizin daha kolay yapılabilmesi için cihazın basit bir kullanım talimatı bulunmaktadır. Kaliteli malzemeler ile ortaya konan cihaz, raylardan arabalara kadar pek çok üründe kullanılabilmektedir. Bu nedenle makineleri farklı sektörlerde kullanabilirsiniz.