CNC İşleme Merkezleri

You do not need to search for a CNC machine anymore! We offer the best. Woodworking machines are benches where wood can be processed. All transactions are done through a computer program. The margin of error is very small in these woodturning machines. So, what do woodturning machines do in detail?

What Is A Cnc Vertical Machining Center?

A wood CNC machine is used to shape a piece of wood by removing it. By separating the parts from the whole as you want, you get the shape you want. You can see the figure that will come out of the computer program in 3D.  You can get different shapes by changing the cutting tools at the end of the machine. With the woodworking CNC machine center, you can easily do the following;

  • Hole punch
  • Hole enlargement
  • Milling
  • Indention
  • Reaming
  • Guide
  • Processing of hand-drawn forms

What Benefits Do CNC Woodworking Machines Do For You?

CNC machine center woodworking machines are the latest technology in wood processing. Old type benches are controlled manually and manpower is much more effective. This increases the margin of error. However, woodworking machines eliminate this with CNC technology. You can use these selections over and over again by making selections to process the part. So your choices are saved. So if you want to mass production, your job will be very easy.

If computer software is coded correctly, you will save time and material. It uses exactly as much material as required, does not spoil the product. Then the CNC machine makes the same movements with certain cycles and reveals the product.

We said that the wood CNC machine can easily perform the following operations; Hole punch, Hole enlargement, Milling, Indention Reaming, Guide, Processing of hand-drawn forms. This means you can shape any type of wood, from the smallest piece to the largest piece. By changing the cutting tools at the end of the machine, you can create very different shapes.

CNC woodworking machines are divided into different types and the work they can do varies. Our company produces 4 different woodturning machines and all of them have vertical machining centers. We manufacture 5, 4, 3, and 2 axis wood CNC machines. The specific actions all can do vary. At the same time, their screens and engine power differ.

Most companies only sell one or two types of woodturning machines. We are here with 4 different options. One of the best features of CNC machines is that you do not lose your program settings even if you have an electrical problem. A computer algorithm can keep all settings at an optimum level.

In What Ways Are CNC Woodworking Machines Superior To Conventional Machines?

You cannot simulate the operations you will perform on conventional machines. You are unlikely to see mistakes beforehand. However, CNC machines allow you to see a pattern. Human impact is very low in CNC machines. Convectional machines make many more mistakes. You can make changes on CNC machines even while the machine is running. If an operation is to be repeated several times, CNC machines can do this without any additional intervention

Cnc İşleme Merkezleri

Cnc işleme merkezleri içerisinde pek çok ahşap işleme uygulamaları yapılmaktadır. Bunların başında da cnc ahşap tornalama gelmektedir. Cnc ahşap torna tezgahı üzerinde yapılmakta olan bu işlemler makinaların özelliklerine bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilmektedir.

Çok sık tercih edilen işleme merkezi cnc ahşap nesnelerin kullanılmakta olduğu her sektör için gerekli olmaktadır. Dış yapı işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda mobilya sektörü içerisinde de oldukça aktif bulunan bir uygulama alanı olarak bilinmektedir.

Ahşap işlemelerinin yapıldığı merkezlerde ana işlem olan tornalama işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemler de yine torna tezgahına bağlı olarak belirlenmekte olup makinanın dönme yönüne göre şekillenmektedir.

Ahşap işlemeleri yapılırken aynı zamanda çapraz baskı ya da tırtıklı zemin gibi alternatif fonksiyonlar söz konusu olabilmektedir. Fakat bunun için torna makinasının eksen düzeyinin uygun olması gerekmektedir.

Cnc İşleme Merkezinin Sunduğu Avantajlar

Cnc işleme merkezi aynı anda çok farklı işlemin yapılabilmesi nedeniyle zaman kazandırmak açısından oldukça etkili bir alan olarak bilinmektedir. Üretim verimliliği bakımından cnc işleme merkezleri tercih edilmektedir.

Bir üretim tezgahı olarak bilinen bu işleme merkezlerinde ahşap işlemenin genel ve detay tüm işlemlerinin bir arada yapılması mümkün olmaktadır. Bu sayede yapılan işlemler için farklı bölümlere yönlendirme yapılarak zaman kaybedilmesinin de önüne geçilmiş olmaktadır.

Cnc işleme merkezlerinin çalışma sistemine bağlı olarak farklılık göstermesi söz konusu olmakla beraber tüm işleme merkezlerinin çalışma fonksiyonu bakımından üretim sektörüne avantaj sağlamasıyla bilinmektedir. Bu nedenle ahşap üretimde olanların birincil gerekliliği olan ürünleri cnc işleme tezgahı olarak bilinmektedir.

Ahşap ürünlerle ilgili bir sektör içerisinde yer alan kişiler için bu ürünler arasından alternatif seçenekler sunulabilmektedir. Yapılan işlemlerin detaylarına ya da hizmetten alınmak istenen sonuca bağlı olarak bu ürünler arasından seçim yapılması istenmektedir.

5 Eksen Cnc İşleme Merkezi Özellikleri

5 eksen cnc işleme merkezi ahşap torna makinalarının sunmuş olduğu özellikler ile birlikte siz müşterilerimize sunulmaktadır. 5 eksen olarak bilinen torna makinamız bünyesinde birden farklı alanda tornalama işlemi yapıldığı gibi bu işleme merkezi de aynı şekilde oldukça fazla işlemin yapılmasına olanak sunmakta olan özelliklere sahiptir.

Cnc işleme merkezi almak isteyenler arasından sektör içerisinde çok farklı kullanımlara ihtiyacı olan ve aynı zamanda birden fazla işlemin tek düzenek içerisinde yapılması isteyenlere yönelik olarak sunulan 5 eksen cnc işleme merkezi, hizmet kalitesi bakımından üstün performanslar sunmaktadır.

Cnc işleme merkezleri arasında en çok tercih edilen ürün olarak bilinmesinin yanı sıra aynı zamanda bu ürünlerin müşterilerimizin ihtiyaçlarına hitap eder şekillerde planlanmış olmasına da özen gösterilmektedir.

Bulunduğunuz sektör içerisinde ahşap işlemeye yönelik üretim süreçlerinizi hızlandırmak ve aynı zamanda mevcut üretim kalitenizi de korumaya devam etmek istiyorsanız cnc işleme merkezlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cnc İşleme Merkezlerinin Profesyonel Çalışma Sistemi

Cnc işleme merkezlerinin çalışma sistemi genel hatlarıyla çok fonksiyonlu olarak bilinmektedir. Bir tezgah üzerinde yapılan birden fazla işlem sayesinde üretim süreçlerinin düzenlenmesinden, verim artırımına kadar pek çok sonuç alındığı bilinmektedir.

Cnc işleme merkezlerinin çalışma sistemi ile ilgili olarak aynı zamanda hızlı çalışmalarından söz edilmektedir. Eski yöntemler ile yapılmakta olan üretimler uzun günler devam ederken cnc işleme merkezleri ile yapılan işlemlerin daha yüksek kalitede ve kısa zaman içerisinde tamamlanması mümkün olmaktadır.

Cnc işleme merkezi hakkında bilgi almak isteyenler için firmamız tarafından üretimi yapılmakta olan tezgahların incelenmesine yönelik yönlendirmeler yapılmakta olup, ne şekilde bir çalışma düzeneği ile hizmet alınacağının da önceden öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

Cnc İşleme Merkezleri ile Üretim Hacminizi Arttırın

Cnc işleme merkezlerinin sunmuş olduğu pek çok avantaj bulunurken bu avantajların başında üretim hacminin hem nicelik hem de nitelik olarak arttırılması bulunmaktadır. Bu sayede daha küçük çaplı üretim yapan sektörlerin bile kısa sürede daha geniş bir hizmet alanı sunmaları mümkün olabilmektedir.

Cnc işleme merkezleri üzerinden yapılacak olan üretim faaliyetleri hem hızlı hem de geniş hacimli olurken aynı zamanda kaliteli ürün standartlarını da korumaya devam edeceği için kullanımı ile ilgili herhangi bir problem oluşmamaktadır. Bu nedenle tüm sektörlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilmekte olan sistemlerdir.

Gösterilen sonuç sayısı: 5

4 Eksen CNC Pantograph

Tüm eksenler servo motorlar tarafından tahrik edilmektedir. Yüksek hızda hassas hızlanma sağlar. Eksen hareketlerini minimum titreşim ile etkilemek için yüksek kaliteli ve yüksek hassasiyetli raylar, arabalar ve vidalı miller kullanılmaktadır.

Fuerte CNC İşleme Merkezi

Güçlendirilmiş, titreşimsiz, rijit şase, profilden oluşturulan şase üzerine 10mm sac levhaya ek olarak 12mm kompakt tabla uygulanmaktadır. Bu işlem uzun süreli kullanım sağlar. Yüksek kaliteli mil motoru sayesinde en iyi sonuçları hızlı ve hassas bir şekilde alabilirsiniz. Tüm eksenler servo motorlar tarafından tahrik edilmektedir. Yüksek hız ile hassas hızlanma sağlanır. Eksen hareketlerinin en az titreşimden etkilenmesi için kaliteli ve yüksek hassasiyetli raylar, arabalar ve raflar kullanılmaktadır. Şasi üzerinde bulunan 10 adet takım değiştirme magazini, işlemlerinizi daha hızlı yapmanızı sağlar.

Pars 5 Eksen CNC İşleme Merkezi

Yüksek kaliteli mil motoru sayesinde en iyi sonuçları hızlı ve hassas bir şekilde alabilirsiniz. Otomatik yükleme, boşaltma ve temizleme ünitelerinin eklenmesi ile entegre bir üretim hattı olarak da kullanıcılara sunulmaktadır. Müşteri ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde delik üniteleri eklenebilir.