CNC Ahşap Torna Makinaları

CNC ahşap torna makinaları sayesinde el işçiliği kullanılarak ürün haline getirilmeyen pek çok modelin torna işlemlerinden geçirilmesi sağlanmaktadır. Yalnızca düz zeminlerde değil aynı zamanda eğimli yüzeylerde de oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Firmamız ürünleri içerisinde 5 Eksen cnc torna makinası en etkili torna işlemlerinin yapıldığı bir makine olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Torna işlemlerinin yanı sıra markalama ya da mantolama gibi işlemlerinin de yapılmasını sağladığı için çok yönlü bir biçimde kullanılmaktadır. Alternatif torna makinalarından farklı olarak aynı zamanda beşinci ekseni sayesinde çapraz delik delme gibi fonksiyonları da bulunan 5 eksen tona makinası, çalışma alanı çok yönlü olanlar için önemli avantajlar sunmaktadır.

Ahşap Torna Makinalarının Çok Fonksiyonlu Özellikleri

Ahşap cnc makinesi bir ahşap malzemenin çeşitli şekillerde kullanılmasını sağlamakta olup pek çok farklı sektör içerisinde gereklilik oluşturmaktadır. Ahşap torna makinaları ile sektöre bağlı olarak farklı fonksiyonlu kullanımları tercih edilebilmektedir.

Firmamız tarafından üretilmekte olan cnc ahşap torna makinaları bu fonksiyonlara bağlı olarak 2 eksen, 3 eksen, 4 eksen ve 5 eksen olmak üzere çeşitlenmektedir. En fazla kullanım alanına sahip olan makine 5 eksen olurken, bu makinaların tercihleri çalışılan alana göre belirlenmektedir.

Ahşap torna makinalarında takım değiştirme sayısına bağlı olarak eksen seviyeleri belirlenmekte olup yapılacak olan işlem özelliklerine bağlı olarak daha az takımlı makinalarla da çalışılabilmektedir

Nesto Kalitesiyle Üretilen Torna Makinaları

Cnc ahşap torna makinaları üretimi yapmakta olan firmamız Nesto bünyesinde çok yönlü ve işlevsel makine çeşitlerine ulaşmak mümkün olmaktadır. 2 eksen cnc ahşap torna makinası en az fonksiyonu olan makine olmakla beraber pek çok sektörün ilk tercihi olan makinalar arasında yer almaktadır. Makine tercihlerinden bağımsız olarak tüm ürünlerimizde müşteri memnuniyeti anlayışı ile çalışmakta olduğumuz için ürünlerimizin fonksiyon geliştirmelerini de sizlerin ihtiyaçlarına bağlı olarak yapmaktayız.

  • The program loaded on the machine can be used many times.
  • The program you save on CNC machines will not be lost even if there is a power problem. When you turn the machine back on, you can use it again.
  • Even though the part is being processed, you can make changes.
  • It can simulate. You can detect errors in advance.
  • The computer algorithm keeps the cutter speed at the optimum level.
  • You can introduce standard operations as cycles and perform mass production.

What are the types of CNC Wooden Lathe Machines?

Our company produces 4 different wooden lathe machines. These machines are as listed below.

While they all have a fixed algorithm, they can process wood in different ways. You can browse our page for detailed information.

FAQs About CNC Wood Turning Machines

How much does a wood turning machine cost?

It is not possible to give a specific price because the machines are divided into two as CNC, conventional. At the same time, CNC machines have different models within themselves.

How does a CNC Lathe Machine work?

CNC machines have a range of motor and drive components. It makes the programmed movements extremely precisely and without error.

What is the difference between CNC and Lathe?

In non-CNC lathe machines, all work is done manually by the controller. CNC machines, on the other hand, after being programmed, are managed by the computer and do every job themselves.

CNC Ahşap Torna Makinaları

CNC ahşap torna makinaları sayesinde el işçiliği kullanılarak ürün haline getirilmeyen pek çok modelin torna işlemlerinden geçirilmesi sağlanmaktadır. Yalnızca düz zeminlerde değil aynı zamanda eğimli yüzeylerde de oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Firmamız ürünleri içerisinde 5 Eksen cnc torna makinası en etkili torna işlemlerinin yapıldığı bir makine olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Torna işlemlerinin yanı sıra markalama ya da mantolama gibi işlemlerinin de yapılmasını sağladığı için çok yönlü bir biçimde kullanılmaktadır.

Alternatif torna makinalarından farklı olarak aynı zamanda beşinci ekseni sayesinde çapraz delik delme gibi fonksiyonları da bulunan 5 eksen tona makinası, çalışma alanı çok yönlü olanlar için önemli avantajlar sunmaktadır.

Ahşap Torna Makinalarının Çok Fonksiyonlu Özellikleri

Ahşap cnc makinesi bir ahşap malzemenin çeşitli şekillerde kullanılmasını sağlamakta olup pek çok farklı sektör içerisinde gereklilik oluşturmaktadır. Ahşap torna makinaları ile sektöre bağlı olarak farklı fonksiyonlu kullanımları tercih edilebilmektedir.

Firmamız tarafından üretilmekte olan cnc ahşap torna makinaları bu fonksiyonlara bağlı olarak 2 eksen, 3 eksen, 4 eksen ve 5 eksen olmak üzere çeşitlenmektedir. En fazla kullanım alanına sahip olan makine 5 eksen olurken, bu makinaların tercihleri çalışılan alana göre belirlenmektedir.

Ahşap torna makinalarında takım değiştirme sayısına bağlı olarak eksen seviyeleri belirlenmekte olup yapılacak olan işlem özelliklerine bağlı olarak daha az takımlı makinalarla da çalışılabilmektedir.

Nesto Kalitesiyle Üretilen Torna Makinaları

Cnc ahşap torna makinaları üretimi yapmakta olan firmamız Nesto bünyesinde çok yönlü ve işlevsel makine çeşitlerine ulaşmak mümkün olmaktadır. 2 eksen cnc ahşap torna makinası en az fonksiyonu olan makine olmakla beraber pek çok sektörün ilk tercihi olan makinalar arasında yer almaktadır.

Makine tercihlerinden bağımsız olarak tüm ürünlerimizde müşteri memnuniyeti anlayışı ile çalışmakta olduğumuz için ürünlerimizin fonksiyon geliştirmelerini de sizlerin ihtiyaçlarına bağlı olarak yapmaktayız.

Hizmet kalitemizi arttırırken aynı zamanda ücret politikamızı da farklı bütçelere hitap edecek şekillerde planladığımız için sektörde torna makinası almak isteyenler için uğranan ilk adres olmayı hedeflemekteyiz.

Firmamızda bulunan ürünler arasından tercih yapmak isteyen müşterilerimiz için öncelikli olarak ürün kategorilerimiz üzerinden inceleme yapmalarını sağlayarak kendilerine yönelik en doğru ihtiyacı tespit etmelerini ve bu sayede ihtiyaçları üzerinden doğru ürünleri satın almalarını sağlamaktayız.

Nitelikli ve Donanımlı Hizmet Anlayışımız

Firmamız tarafından üretimi yapılmakta olan torna makinelerinin yanı sıra cnc ahşap torna tezgahı gibi ürünlere de ulaşılabilmektedir. Bu nedenle müşterilerimizin tercih etmiş oldukları ürünler bazında incelemeler yaparak en nitelikli ürünleri sizlere ulaştırmayı amaçlamaktayız.

Torna makinaları çeşitlerimiz arasında 4 eksen cnc ahşap torna makinası ile pek çok ahşap yüzey üzerinden torna işlemleri yapılırken aynı zamanda yapılmakta olan bu işlemlerin de en kaliteli sonuçlara ulaşmasını sağlayan ürünlerle çalışmaktayız.

Firmamız bünyesinde çalışmakta olan tüm personellerimiz de bu alanda yetkinliğini sağlamış personeller olması nedeniyle sizlerin ihtiyaçlarını en iyi biçimde tanıyarak, ürünlerin tasarımlarını belirlemektedirler.

3 eksen cnc ahşap torna makinası modellerimiz ise sektör içerisinde çok detay işçilik yapmamasına rağmen fonksiyonlu bir ürün tercih etmekte olan müşterilerimiz için tasarlanmış ara ürün olarak bilinirken daha üst fonksiyonlu makinalar da tercih edilebilmektedir.

Dünya Standartlarına Uygun Ürün Modelleri

Firmamız tarafından üretimi yapılan tüm ürünlerde önceliğimiz dünya kalitesini yakalayarak, müşterilerimizi en yüksek standartlar ile tanıştırmaktır. Bu nedenle üretim süreçlerimizde alanında uzman personel kadrosu ile çalışarak siz değerli müşterilerimize donanımlı makine seçenekleri sunmaktayız.

Ahşap cnc makinalarının dışında aynı zamanda bu makine işlemlerinin desteklenmesi için üretmiş olduğumuz güncel cnc router ahşap işleme sistemleri sayesinde ahşap üzerinde detay çalışmayı sevenlere yönelik başarılı sonuçlar elde edilmesi sağlanmaktadır.

Sizler de firmamız tarafından üretilmekte olan cnc ahşap torna makinalarından birini tercih etmek istiyorsanız öncelikle firmamız bünyesinde sunulan ve sizin ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayan cihazları tespit etmeniz ve bu sayede sektör içerisinde en kaliteli üretimi yapan isim olmayı başarmanız mümkün olmaktadır.

Cnc ahşap torna makinaları ile üretim süreçlerinizde nitelikli işlemlerin ve tornalama işlemlerinin yapılması sağlanırken aynı zamanda hem işçilikten hem de çalışma sürenizden tasarruf etmiş olabilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 4

5 Eksen CNC Ahşap Torna Makinesi

Kare, altıgen, sarmal ve düzensiz şekilli iş parçalarını güvenli bir şekilde tutmak için 4 çeneli ayna ataşmanını kullanabilirsiniz. Herhangi bir güç ve ölçüm kaybı yaşamamak için C ekseninde DIRECT DRIVE sistemini kullanıyoruz. +/- 90 derece hareket kabiliyetine sahiptir. Harmonik redaktör sayesinde hassas ve boşluksuz hareket edebilir. Tüm eksenler servo motorlar tarafından tahrik edilmektedir. Yüksek hızda hassas hızlanma sağlar. Eksen hareketlerini minimum titreşim ile etkilemek için yüksek kaliteli ve yüksek hassasiyetli ray, araba ve vidalı mil kullanılmaktadır.

4 Eksen Cnc Ahşap Torna Makinesi

Nesto 4 Eksen CNC Ağaç İşleme Makinesi, tüm tornalama işlemlerinin yanı sıra burgu, desen, fitil, iç boşaltma, markalama ve delik takma gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmektedir. Tüm eksenler servo motorlar tarafından tahrik edilmektedir. Yüksek hızda hassas hızlanma sağlar. Eksen hareketlerini minimum titreşim ile etkilemek için yüksek kaliteli ve yüksek hassasiyetli raylar, arabalar ve vidalı miller kullanılmaktadır. Herhangi bir güç ve ölçüm kaybı yaşamamak için C ekseninde DIRECT DRIVE sistemini kullanıyoruz.

3 Eksen CNC Ahşap Torna Makinesi

Geniş bir yelpazede farklı tasarımlar, şekilli mobilya ve sandalye, masa ve kanepe ayakları gibi doğrama parçaları ve diğer birçok standart veya kompleks parçayı üretmek için çok odaklı bir makinedir.

2 Eksen CNC Ahşap Torna Makinesi

Geniş bir yelpazede farklı tasarımlar, şekilli mobilya ve sandalye, masa ve kanepe ayakları gibi doğrama parçaları ve diğer birçok standart veya kompleks parçayı üretmek için çok odaklı bir makinedir.